Paweł Walczak - strona domowa (home page)


Ronda (Andaluzja) 2004 Jezioro czterch kantonów (Szwajcaria) 2005

Kontakt :

Adres: Katedra Geometrii, ul. Banacha 22, 90-238 Łódź (Poland)
E-adres: pawelwal@math.uni.lodz.pl
Telefon: +48 42 635 5900

Dyżur w semestrze letnim:
środa, godz. 12 - 14, pok. A 411


Uwaga: ze względów zdrowotnych odwołuję dyżur w dniu 21 marca 2018 roku.

Lista publikacji (list of publications):

KLIKNIJ TU/CLICK HERE

Publikacje po 2010 roku (publications since 2011):


1. K. Andrzejewski, P. Walczak, Conformal fields and the stability of leaves with constant higher order mean curvature, Diff. Geom. Appl. 29 (2011), 723 - 729.
2. A. Bartoszek, R. Langevin, P. Walczak, Special canal surfaces on S^3, Bull. Braz. Math. Soc. 42 (2011), 301-319.
3. V. Rovenski, P. Walczak, Topics in Extrinsic Geometry of Codimension One Foliations, Springer Briefs in Mathematics 2011, ISBN 978-1-4419-9907-8.
4. V. Rovenski, P. Walczak, Integral formulae on foliated symmetric spaces, Math. Ann. 352 (2012), 223 - 237.
5. R.Langevin, P. Walczak, Canal foliations on S3, J. Math. Soc. Japan, 64 (2012), 659 - 682.
6. P. Walczak, Expansion growth, entropy and invariant measures of distal groups and pseudogroups of homeo- and diffeomorphisms, Discrete and Continuous Dynamical Systems, 33 (2013), 4731 - 4742.
7. P. Walczak, Tautness and the Godbillon-Vey class of foliations, in "Foliations 2012", World. Sci., Singapore 2013, pp. 205--214
8. A. Bartoszek, P. Walczak, Sz. Walczak, Dupin cyclides osculating surfaces, Bull. Braz. Math. Soc., 45 (2014), 179-195.
9. K. Andrzejewski, V. Rovenski, P. Walczak, Integral formulas in foliation theory, in "Geometry and its Applications", Springer Verlag 2014, pp. 73 - 82.
10. P. Walczak, Osculation in general: an approach, in "Geometry and its Applications", Springer Verlag 2014, pp. 157 - 166.
11. R. Garcia, R. Langevin, P. Walczak, Foliations making a constant angle with principal directions on ellipsoids, Ann. Polonici Mat. 113 (2015), 165-173.
12. M. Lużyńczyk, P. Walczak, New integral formulae for two complementary orthogonal distributions on Riemannian manifolds, Ann. Global Anal. Geom. 48 (2015), 195 - 209.
13. V. Rovenski, P. Walczak, Integral formulae for codimension-one foliated Finsler manifolds

Dydaktyka (teaching)

Algebra liniowa z geometrią - materialy do wykładu
Algebra liniowa z geometrią - tematy egzaminacyjne, lato 2017/18
Geometria różniczkowa (1)
Geometria różniczkowa (2)
Geometria różniczkowa - tematy zaliczeniowe, zima 2017/18

Odsyłacze(links):

Wydział Matematyki UŁ (Faculty of Mathematics, University of ŁódĽ)
IM PAN (Mathematical Institute, Polish Academy of Sciences)
Foliacje (Foliations)
Konferencja (the conference) "Foliations 2005"