ZDJECIE

WYDZIAŁ MATEMATYKI I INFORMATYKI UŁ

KATEDRA ANALIZY NIELINIOWEJ

Niedziela 02.10.2022


PRAKTYKI F A Q

Zadaj pytanie
 • TEMAT: W jakich branżach mogę odbyć praktyki będąc na kierunku matematyka finansowa i aktuarialna? Czy może być to na przykład bank?
  odp. Jak najbardziej. Wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się finanse, wyceny,itp. Może być nawet urząd gminny lub inna instytucja, jeśli na praktykach będą wykorzystywane umiejętności związane ze specjalnością.

 • TEMAT: Czy praktyki zawodowe ciągłe można odbywać w miejscu zamieszkania lub w pobliskim mieście?
  odp. Oczywiście. Tak chyba jest nawet lepiej, bo nie trzeba nigdzie dojeżdżać. Przypominam, uczelnia nie pokrywa kosztów związanych z praktykami, więc np. dojazdy byłyby na własny rachunek.

 • TEMAT: Praktyki muszą się odbyć przez 20 dni roboczych, czyli 120 godzin?
  odp. Minimum 120 godz., 20 dni roboczych po 8 godz. daje 160 godz., więc teoretycznie tyle powinno być. Gdyby jednak z jakiegoś powodu wypadł jeden dzień, czy 2 (np. choroba), to wtedy ciągle zmieści się Pani/Pan w limicie 120 godz.

 • TEMAT: Czy mogę wybrać sobie dowolny termin z miesięcy wypisanych na stronie? Czy na przykład można odbyć praktyki od połowy lipca do połowy sierpnia, czy musi to być jeden z wybranych miesięcy?
  odp. Dopuszczalny jest dowolny termin od - do, byleby mieścił w sobie minimum 20 dni roboczych (właściwie chodzi tu o dowolne 4 tygodnie ciągłe, czyli nie może być np.:2 tygodnie, potem przerwa i znowu 2 tygodnie).

 • TEMAT: Kto może być zwolniony z praktyk?
  odp. Warunki zwolnienia z praktyk opisane są w Uchwale nr 282 Senatu Uniwersytetu Łódzkiego z dnia 14 kwietnia 2008 roku.

Zadaj pytanie

Copyrighting by karpinw 2008_