Nasz Absolwent - inż. Aleksander Rycerz - Laureatem Stypendium Ministra Zdrowia za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2023/2024

Jak co roku Minister Zdrowia wyróżnił studentów uczelni medycznych wykazujących się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub sportowymi, którym zostało przyznane jednorazowe stypendium.

Wśród wielu laureatów jest Nasz Absolwent kierunku Analiza danych -  inż. Aleksander Rycerz, obecnie student VI roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Osiągnięcia i zainteresowania laureata:

W 2022 roku rozpoczął Indywidualny Tok Studiów w Zakładzie Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej. Od 2023 jest stypendystą w ramach programu POLONEZ BIS, dzięki któremu na początku tego roku odbył staż w Cancer Research UK Cambridge Institute. W 2024 roku ukończył studia inżynierskie z Analizy Danych na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Aktywnie działa w SKN Sztucznej Inteligencji w Onkologii, którego jest przewodniczącym oraz SKN przy I Katedrze Ginekologii i Położnictwa. Swoje naukowe zainteresowania koncentruje wokół zaawansowanych algorytmów analizy danych, modeli predykcyjnych i ginekologii. Po godzinach członek Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!